Instagram

06/04/2012

Pink Neon HeelsThis outfit was used for going to a "not so formal and not really informal" meeting on a sunday. So the main pupose for creating this combination was to be comfy on the last day of a tiring week, but chic and a bit  formal at the same. The heels are the key element of the outfit, since they cheer up all the combination. I was also wearing a blazer, if you can, try to see it on the first photo. As accessories, I'm using my beloved Toywatch, gold necklaces and gold colored ring, the new favorite Timi bracelet and the bracelet I bought from Belgrade (Serbian people believes that this bracelet brings good luck to the person who wears it and even the men wears it all the time.)
__________

Yoğun geçen bir haftanın son günü olan pazar günü, yine yeniden bir toplantıda bulunmak zorunda olan ben, hem pazar günü de mi resmi giyineceğiz! çıldırmasını çok yaşamayıp biraz daha rahat olabilmek, hem de yine de toplantının resmi ortamına uyum sağlayabilmek adına böyle bir kıyafette buldum kurtuluşu. Kıyafetin odak noktası ise, bu simsiyah kıyafete kattıkları renk itibariyle, pembe neon ayakkabılar. Yalnızca ik fotoda olduğundan, belki sadece ultra keskin gözlülerin görebileceği üzere:), o gün bir de blazer giymekteydim. Aksesuar olarak Toywatch, altın kolyeler ve altın renkli bir yüzük, yeni favorim Timi bilekliğim ve Belgrad'dan aldığım şans bilekliğini kullandım (Sırplar bu bilekliklerin takana iyi şans getirdiğine inanıyorlarmış, o nedenle kadın-erkek herkes devamlı bunlardan takıyor.).

Shirt/Gömlek: Massimo Dutti, Leggings/Tayt: Mango, Blazer: American Design Studio, Shoes/Ayakkabı: Zara, Watch/Saat: Toywatch, Bracelets/Bileklikler: Timi (Bilstore), + Charm bracelet from Belgrade/Belgrad'dan alınan şans bilekliği


<---- Older post

7 comments:

 1. özellikle bankta oturduğun fotoya bayıldım:)

  ReplyDelete
 2. Beautiful!

  http://liberty-walk-sara.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. Great blog and photos!
  Check mine and let me know if you would like to follow each other:-)
  Kisses
  Aga

  Check my new post
  www.agasuitcase.com

  ReplyDelete
 4. mekandaki çalışmalara bayıldım harika eserler Massimo Dutti, bluzunda favorim çok hoş

  ReplyDelete
 5. Ι hаve read sο mаnу content оn the topic of thе blogger lovеrs eхcept this post is genuinely a plеasаnt post, keep it up.


  my site; ccsa cc programs
  Visit my website ... study abroad programs for international

  ReplyDelete
 6. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete

Please feel free to comment. At the end, I make all these posts for your comments:)
Lütfen yorum bırakmaktan çekinmeyin. Tüm bu postları sizlerin yorumlarınız için yapıyorum ne de olsa:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...