Instagram

24/04/2012

Travelling Sunday

Last sunday, I have visited a small town called Mudanya, in the province of Bursa and had a walk in the town to take some photos. So, this outfit was chosen to be comfy while walking and taking photos. Thus, I'm wearing my converses, white jeans and a grey pullover. Keeping the colors simple in sporty outfits, is my trick to look cool in such clothes. And adding a little bit color with the acsessories is the way to keep the energy up;)
__________

Geçen pazar, Bursa'nın Mudanya ilçesindeydim. Bu kıyafetimi de şehirde fotoğraf çekmeye çıkarken rahat olmak adına seçtim. Converse, beyaz kot pantolon ve gri baharlık bir kazak giyiyorum. Bu tarz sportif kıyafetlerle bile şık görünmek adına ben her zaman siyah beyaz, gri gibi renksiz renkleri kullanmayı tercih ediyorum:) Kıyafete birazcık neşe katmak, ufak bir kontrast yaratmak adına ise renkli bileklikler kullandım.

Pullover/Kazak: Banana Republic, Jeans/Pantolon: Mango, Shoes/Ayakkabı: Converse,  Watch/Saat: Swatch Skin, Sunglasses/Güneş Gözlüğü: Bought in Venice, Italy/Venedik'ten alındı, Bracelets/Bileklikler: Ralph Lauren (the colorful one/renkli olan), Bought in Alaçatı/Alaçatı'dan (the white one/beyaz olan), Evil eye as a gift of a dearest friend/ çok sevdiğim bir arkadaşımın hediyesi nazar boncuğu, Bought from Serbia/Sırbistan'dan (the black one/siyah olan), 1 comment:

  1. gerçekten sportif bir şıklık, çok beğendim.

    ReplyDelete

Please feel free to comment. At the end, I make all these posts for your comments:)
Lütfen yorum bırakmaktan çekinmeyin. Tüm bu postları sizlerin yorumlarınız için yapıyorum ne de olsa:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...