Instagram

16/10/2012

Andrej Pejic's in Town

Last week, the world famous androgynous model Andrej Pejic was in Istanbul for a fashion show and I had the chance to meet with him during his press meeting, along with the famous Turkish blogger Koray Caner
I won't mention what he said and how was the meeting, cause you can find his interviews in everwhere on web. However, I can tell that he models really well both in female clothes and male clothes.
__________

Geçen hafta, dünyaca ünlü androjen model Andrej Pejic, bir defile için İstanbul'daydı. Ben de hepinizin tanıdığı blogger Koray Caner 'le birlikte, düzenlenen basın toplantısında modelimizle tanışma fırsatı buldum.
Andrej toplantıda ne dedi, nasıldı bunlardan burada bahsetmeyeceğim, zira internette her yerde ropörtajlarını bulmak mümkün. Söyleyebileceğim tek şey ise, hem kadın kıyafetleri, hem de erkek kıyafetleri içerisinde tam bir model olduğu. 

Tee/Tişört: Özgür Masur, Skirt/Etek: Zara, Jacket/Ceket: Sisley (very old), Heels/Ayakkabı: Carvela/Kurt Geiger, Bag/Çanta: LongchampPhotos of Andrej are taken by me.
Black&white photos are taken by İbrahim Zengin.

Andrej'nin fotoğraflarını ben çektim.
Siyah&beyaz fotoğraflar ise İbrahim Zengin'e ait.3 comments:

Please feel free to comment. At the end, I make all these posts for your comments:)
Lütfen yorum bırakmaktan çekinmeyin. Tüm bu postları sizlerin yorumlarınız için yapıyorum ne de olsa:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...