Instagram

02/10/2012

Berlin/Day 3

Hello from my 3rd day in Berlin. The places visited during that day are really must sees of Berlin for me. The Bauhaus Archives Museum of the famous design and art school of Bauhaus, the Reichstag which is the seat of the German Parliament, Berliner Dom, Jüdisches Museum with its unique architecture and many more...

Ohh and that was the hottest day of the year in Berlin. What I am wearing for the hottest day is mint shorts, a loose blouse, bikini, sandals...
__________

Berlin gezimin 3. gününden merhaba! O gün boyunca ziyaret ettiğimiz yerler, bence Berlin'in kesinlikle görülmesi gerekenleri... Ünlü tasarım ve sanat okulu Bauhaus'un arşivlerini barındıran Bauhaus Archives Müzesi, Alman Parlamento binası Reichstag, Berliner Dom, orijinal mimarisiyle Yahudi Müzesi (Jüdisches Museum) ve daha fazlası...

O gün aynı zamanda Berlin'de yılın en sıcak günüydü. Bu en sıcak günde ise ben mint şortumu, bol bir bluz ve bikini ve sandaletlerle tamamladım.

Bikini: Victoria's Secret, Shorts/Şort: Mango, Top/Üst: H&M, Sunnies/Gözlük: Ray-ban, Sandals/Sandaletler: Nine West, Necklace/Kolye: H&M, Bracelet/Bileklik: Mauerpark flea market/ Mauerpark bit pazarı. View from the top of Berliner Dom.

Berliner Dom'dan Berlin... My typical Berliner breakfast mostly consisted of bagels, pies and fruit salads during my visit.

Seyahatim süresinde tipik Berlin kahvaltım bagel, turta ve meyve salatasından oluşuyordu.

The Reichstag, with it's famous glass dome which you can visit by making a reservation in couple of days advance. I did so and the below pictures are taken from the dome.

Cam kubbesiyle ünlü Reichstag... En azından birkaç gün öncesinden rezervasyon yaptırarak cam kubbeyi ziyaret etmeniz mümkün. Ben hazırlıklı ve araştırmacı turist olarak öyle yaptım:) ve aşağıdaki resimler de oradan çekildi.


Jüdisches Museum from the air. I took this photo from Wikipedia to show you the architecture of the museum. The museum hosts exhibitions on the jewish daily life from the past till today and the life during the II. World War.

Havadan Yahudi Müzesi... Bu fotoğrafı müzenin değişik mimarisini gösterebilmek adına Wikipedia'dan aldım.   Müze, yahudilerin geçmişten günümüze günlük hayatları ve II. Dünya Savaşı dönemindeki hayata ilişkin sergilere ev sahipliği yapıyor.


This drink is called Berliner Weisse and is very typical for Berlin. I have visited Bavaria before and I haven't seen this type of beer anywhere else than Berlin. It's beer with a syrup and I found it actually very tasty:) It's either green or red. If you visit Berlin one day, you should give it a try.

Bu içkinin adı Berliner Weisse ve tamamen Berlin'e özgü... Ben daha önce Bavyera'ya gitmiştim ama Berlin dışında Almanya'nın hiç bir yerinde bu biradan görmemiştim. Berliner Weisse aslında içine şurup katılmış bir çeşit bira, yeşil veya kırmız renkte olabiliyor, ama ben kendisini gayet lezzetli bulduğumu söylemeden geçemeyeceğim:) Berlin'i bir gün ziyaret ederseniz, bir tadına bakmalısınız.


Bu fotoğraf Türk okuyucalarım için... Günün sonunda, Berlin'in Türklerin yoğun olarak yaşadığı bölgesi ve aynı zamanda son zamanlarda hip barların kulüplerin açıldığını okuduğum, fakat pazartesi gecesi gitmeye kalktığımızdan kapalı olan kulüplerine giremediğimiz Kreuzberg bölgesine gittik. Orada üzerinde -mişlermiş, -mişsin, -müşüz, mişmişim, -müşlerdi... yazılı olan bu binayı gördüm ve inanılmaz hoşuma gitti! Gece karanlığında fotoğraf çok net çıkamadı ama görebildiğinizi ümit ediyorum.


7 comments:

 1. Son fotoğraf harika! Berlini bir daha görmek isterken tam da, ne güzel geldi bu post..Nice seyahatlere o zaman! Sevgiler

  ReplyDelete
  Replies
  1. Teşekkürler! Berlin kesinlikle tekrar tekrar gidilesi! Ne güzel bir dilek ayrıca seninki:) Hepimize nice seyahatlere diyorum.

   Delete
 2. Almanya'ya karsı pek ilgim olmamasına ragmen bu guzel ve ozel detaylarla gitme istegi uyandı bende. Ozellikle sonraki bina gercekten ilginc, cok değişik!:) Gidecek olursam bu postlara geri doneceğim kesin.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Çok teşekkürler! Berlin'e gidecek bir kişinin bile bu postlardan faydalanması benim için en büyük mutluluk olur:)

   Delete
 3. Ciiden gibi benim de Almaya'ya karşı bir ilgim yok ama fotoğraflar dikkat çekici olmuş. Bluzunun deseni çok güzel modeli de ayrıca kol oyuntusu da . Seviyorum bu modelleri.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Çok teşekkürler. Berlin'i biraz sevdirebilmişim en azından:)

   Delete

Please feel free to comment. At the end, I make all these posts for your comments:)
Lütfen yorum bırakmaktan çekinmeyin. Tüm bu postları sizlerin yorumlarınız için yapıyorum ne de olsa:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...