Instagram

07/12/2012

Paris Photo Diary/ Day 4

Sorry for the huge delay! Here is the photo diary of my 4th day in Paris. Before we headed to the second day of Rock en Seine, we had a lovely brunch and made some vintage shopping in Le Marais district and visited Centre Georges Pompidou where the National Museum of Modern Art resides. The museum is the largest modern art museum of Europe. 
Ohh and I should say that the area is the place for vintage shopping. The prices are very low and you cannot believe the great pieces you will find. Really, I want to go back to Paris soon just to spent hours in those vintage shops.
__________ 

Bu über gecikme için kusura bakmayın der ve Paris seyahatimin 4. günüyle devam ederim:) Rock en Seine'in ikinci gününe doğru yol almadan önce, bu günde Le Marais bölgesinde güzel bir brunch ve arkasından vintage alışverişi yaptıktan sonra, Ulusal Modern Sanat Müzesi'ni de barındıran Centre Georges Pompidou'yü ziyaret ettik. Müze, Avrupa'daki modern sanat müzelerinin en büyüğü.
Ahh bu arada, bu bölgenin vintage alışverişi için bir cennet olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Fiyatlar çok uygun olduğu gibi, bulacağınız harika şeyler karşısında şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Ben, gerçekten sırf o vintage alışverişi için en kısa zamanda Paris'i yeniden ziyaret etmek istiyorum. 

Jacket/Ceket: Marni for H&M, Shorts/Şort: H&M, Backpack/Sırt çantası: Rihanna for Armani Jeans, Sandals/Sandaletler: Zara, Sunnies/Gözlük: Rayban, Watch: Toywatch


 I love this graffiti. You don't see Eros with an AK-47 everyday, right;) 

Bu grafitiye bayıldım. Ne de olsa hergün sokakta AK-47 taşıyan bir Eros görmüyoruz değil mi;)

 We had our brunch at Le Loir dans la Theiere, such a cozy cafe! You may wait a while to be seated, but it is worth it. 

Bu Le Loir dans la Theiere isimli  kafede brunch yaptık. Biraz sıra bekleyebilirsiniz belki ama değiyor.

  Yes, I visit each an every Lomography shops in every city:)

Evet, gittiğim her şehirdeki Lomography shoplara girmekten kendimi alamıyorum:)The photo above and the following 5 photos below are showing the outside of Centre Georges Pompidou which is designed in the style of high-tech architecture and totally different than the rest of Paris' buildings.

Yukarıdaki fotoğraf ve aşağıda takip eden 5 fotoğraf high-tech mimari stilinde inşa edilmiş ve Paris'in geri kalanından oldukça farklı olan Centre Georges Pompidou'nün dıştan görünümü.  Even the toilet signs are about love in Paris:)

Paris'te tuvalet işaretlerinde bile aşk var:)


 ...


2 comments:

 1. bu ceketi çok seviyorum ama kendime yakıştıramamıştım, hep başkasında görünce beğeniyorum:) marais bölgesi gerçekten vintage cenneti, free'p'star da ben çok ucuza şeyler bulmuştum. Dediğin gibi sırf vintage alışverişi yapmak için bile gelinir tekrar :)

  sevgiler

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ben de çok seviyorum ama niyeyse çevremdeki kimse de güzel mi çirkin mi olduğuna karar verebilmiş değil, herkes aynı çelişkide demek ki:) Vintage shoplar da cidden şahane, uzun uzun incelemek lazım...

   Delete

Please feel free to comment. At the end, I make all these posts for your comments:)
Lütfen yorum bırakmaktan çekinmeyin. Tüm bu postları sizlerin yorumlarınız için yapıyorum ne de olsa:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...