Instagram

27/02/2013

Winter Light

It was not on purpose, but recently it turned out that I only post my Sunday outfits. All very casual... Hopefully, soon I'll also make some post with dresses and heels:) But, it's not really easy to take photos on workdays or on weekend night-outs. Not enough time and not enough daylight...
That Sunday was spent for a really good cause. We had brunch at the school of the "Foundation for the Education and Support of People with Mental Disabilities of Istanbul", with the students with down syndrome. The energy and joy of the students, together with the amazing Bosphorus view of the school and the lovely weather made an amazing day! 
Of course, I couldn't resist taking some photos with this amazing backdrop.
__________

Son birkaç postumda, üst üste pazar günü giydiklerimi paylaştım ve tabi sürekli günlük kombinler paylaşıyor gibi oldum ama bu ara böyle denk geldi:) Umuyorum, yakında beni elbiseler ve topuklular içinde de göreceksiniz ama maalesef iş günleri veya haftasonu geceleri fotoğraf çekmek hiç kolay değil! Ne yeterli zaman ne de gün ışığı oluyor.
Ocak ayında bir pazar gününü "İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV) "nın Sarıyer'deki okulunda down sendromlu öğrencilerle brunch yaparak geçirdik. Öğrencilerin inanılmaz saf neşesi ve enerjisiyle, okulun muhteşem Boğaz manzarası ve güzel hava birleşince, inanılmaz güzel bir Pazar günü geçirmiş ve bunu yaparken de iyi bir amaca hizmet etmiş olduk. Çok da iyi oldu:)
Tabi, ben bu güzel manzarayı yakalamışken birkaç fotoğraf çekmeyi de es geçemedim...

Jean: Parkbravo, Jean shirt/ Kot gömlek: Vintage, Pullover/Kazak: H&M, Sneakers/Ayakkabı: Converse, Jacket/Ceket: Zara, Watch/Saat: Casio11 comments:

 1. toplu saçlar çok yakışmış yüzünüze:)

  ReplyDelete
 2. Cansu, u r simply beautiful, I love this entire collection of urs n ur purpose as well....evrythn is perfect here, d plc, d purpose fer which u r here n above all U...lovely n as always lukin frwrd to more exciting collections from u....chow!!!

  ReplyDelete
 3. Cansu, u r sImply beautiful n I love this col of urs. The background, the purpose fer which u were here n ur outfit fer tat day are all perfect. I can't miss ur blog n as always lukin frwrd to more exciting coln from u...urs is my fav of all d blogs....love watching u n ur extraordinary collection....chow!!

  ReplyDelete
 4. Veгy nіce article. I ԁefinitely appreciate this site.
  Cοntinue the good wогk!

  my weblog; Criminology Law Degree jobs

  ReplyDelete
 5. Κееp on ωorkіng,
  gгeat job!

  Check оut my ωeblog; bachelor's degree in Operations research

  ReplyDelete
 6. o kadar hossun ki bir fake hesabın bile çıkmış bloğu olmasa dahi :)

  http://www.blogger.com/profile/16309650332550719609

  ReplyDelete
  Replies
  1. O hesap da benim:) Blogum için sonradan ayrı bir gmail adresi alınca çift hesaplı oldum:)

   Delete

Please feel free to comment. At the end, I make all these posts for your comments:)
Lütfen yorum bırakmaktan çekinmeyin. Tüm bu postları sizlerin yorumlarınız için yapıyorum ne de olsa:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...