Instagram

27/02/2013

Winter Light

It was not on purpose, but recently it turned out that I only post my Sunday outfits. All very casual... Hopefully, soon I'll also make some post with dresses and heels:) But, it's not really easy to take photos on workdays or on weekend night-outs. Not enough time and not enough daylight...
That Sunday was spent for a really good cause. We had brunch at the school of the "Foundation for the Education and Support of People with Mental Disabilities of Istanbul", with the students with down syndrome. The energy and joy of the students, together with the amazing Bosphorus view of the school and the lovely weather made an amazing day! 
Of course, I couldn't resist taking some photos with this amazing backdrop.
__________

Son birkaç postumda, üst üste pazar günü giydiklerimi paylaştım ve tabi sürekli günlük kombinler paylaşıyor gibi oldum ama bu ara böyle denk geldi:) Umuyorum, yakında beni elbiseler ve topuklular içinde de göreceksiniz ama maalesef iş günleri veya haftasonu geceleri fotoğraf çekmek hiç kolay değil! Ne yeterli zaman ne de gün ışığı oluyor.
Ocak ayında bir pazar gününü "İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV) "nın Sarıyer'deki okulunda down sendromlu öğrencilerle brunch yaparak geçirdik. Öğrencilerin inanılmaz saf neşesi ve enerjisiyle, okulun muhteşem Boğaz manzarası ve güzel hava birleşince, inanılmaz güzel bir Pazar günü geçirmiş ve bunu yaparken de iyi bir amaca hizmet etmiş olduk. Çok da iyi oldu:)
Tabi, ben bu güzel manzarayı yakalamışken birkaç fotoğraf çekmeyi de es geçemedim...

Jean: Parkbravo, Jean shirt/ Kot gömlek: Vintage, Pullover/Kazak: H&M, Sneakers/Ayakkabı: Converse, Jacket/Ceket: Zara, Watch/Saat: Casio

20/02/2013

Miaposta/ Haftanın Blogu (Blog of the Week)


In November, while I was checking the traffic sources of my blog, I saw a link from the website called Miaposta . I clicked the link "et voila" there was my blog which was only 6 months old, chosen as the "Blog of the Week" with very nice words made about my blog. I never had the chance to thank and inform my dear readers about the good news! Better late than never.. So I thank to Miaposta a lot for appreciating what I do and giving me the chance to reach to more people!

And now, I discover a new blog each week;) 
__________

Kasım ayında, bloguma hangi linkler üzerinden bakıldığına bakarken, Miaposta üzerinden çok sayıda insanın bloguma ulaştığını gördüm. Hemen Miaposta'nın linkini tıkladım ve henüz 6 aylık blogumun "Haftanın Blogu" seçilmiş olduğunu gördüm. Ne var ki, o günden beri güzel sözleri için Miaposta'ya bir türlü teşekkür edememiş, bu güzel haberi de izleyicilerimle paylaşamamıştım. Geç olsun, güç olmasın:) Miaposta'ya yaptığım şeyi takdir ettiği ve bloguma daha fazla insana ulaşma şansı verdiği için çok teşekür ederim.

Ayrıca artık ben de her hafta yeni bir blog keşfediyorum;)

19/02/2013

Collegiate Jump

Recently, the weather is cold and the weekends are all rainy in Istanbul. But it doesn't prevent me to cheer up cause, come on, no matter what its weekend! No suits, no heels, but jeans and sneakers... So, after a huge brunch, we wanted to walk by the Bosphorus on that day, but then the walk turn into jumping! It was so much fun and the people weren't even staring at me as I was being totally normal by jumping:)
__________

Bu aralar, hava İstanbul'da hep soğuk ve haftasonları sürekli yağışlı. Ama n'olursa olsun, hava bile benim haftasonları neşemin yerine gelmesini engelleyemiyor, ne de olsa haftasonu:) Sıkıcı kıyafetler ve topukluların yerini spor ayakkabılara ve jeanlere bırakabildiği nadide zamanlar haftasonları... Her neyse, bu fotoğrafların çekildiği gün, müthiş bir brunch'ın ardından, biraz sahilde yürümeye karar vermiştik ki, benim yürüyüşüm bir anda yerini zıplamaya bıraktı. Ben sahilde zıplayıp dururken, yanımızdan geçenler sanki zıplamak çok olağanmışçasna, bu durumu gayet normal karşılayıp, gözlerini bile dikmediler bana:)

Varsity Jacket/Ceket: Rag&Bone (Beymen), Jeans: Mavi, Beanie/Bere: Mudo, Pullover/Kazak: Mango, Bag/Çanta: Diesel, Sneakers/Ayakkabı: Camper, Necklace/Kolye: Tiffany&Co, Belt/Kemer: Kurt Geiger, Watch/Saat: Sisley

17/02/2013

Catch it!A quick post from a rainy Sunday, on which I was playing "Catch the Plane" after having a lovely breakfast with friends. Have a nice Sunday everyone!
__________

Güzel bir kahvaltının ardından, "Uçak Yakalamaca":) oynadığım yağmurlu bir Pazar gününden minik bir post... İyi Pazarlar!

Leather Jacket/Deri Ceket: Zara, Leggings/Tayt: Mango, Booties/Bot: Zara, Bag/Çanta: Diesel, Scarf/Atkı: H&M

13/02/2013

Zlatna Ribica/ Sarajevo

In Sarajevo, there is this super cool cafe called Zlatna Ribica (Goldfish). Everything in the cafe from glasses to posters and tables are vintage, collected from all over the world. We loved this cafe so much that, even though we were in Bosnia for only four days, we spent two of our evenings there! Most says, it's the coolest cafe in all Balkans! Cheers!
__________

Saraybosna'da Türkçesi Altın Balık olan, Zlatna Ribica adında süper cool bir kafe burası... Bardaklardan, posterlere, masalara kadar kafedeki herşey dünyanın dört bir yanından toplanmış antika parçalar... Biz bu kafeyi o kadar sevdik ki, Bosna'da toplam dört günümüz olmasına rağmen, iki akşamımızı burada geçirdik. Birçok insan, buranın tüm Balkanlar'daki en iyi kafe olduğu görüşünde! Şerefe!

08/02/2013

Sarajevo

This was my second time in Sarajevo. During my first visit, I had the time to visit almost all the must sees. So, this time I was just enjoying the city and actually guiding others:) On this day, we have visited Bascarsija, shopped for local goods, tried different local food and walked around the city. Even though the temperature was very low, at least sun was shining above us...

Sarajevo is a city which has a very rich history. It past through many wars in the last century and even though the city and the people of Sarajevo has recovered themselves a lot, you can still see the marks of war everywhere. Thus, the city is in somewhere between being a modern city and a third-world city.... I hope that all of you will have a chance to visit Sarajevo one day. When you do, don't skip reading about the unfortunate history of Sarajevo and talking to locals about the past, the recent life, the changes, their feelings...
_________

Saraybosna'ya ikinci gidişimdi bu... İlk gidişimde hemen hemen tüm turistik aktivitelerimi başarıyla tamamlamış olduğumdan, bu ziyaretimde şehrin tadını çıkardığım gibi, diğerlerine rehberlik bile yaptım:) Rahat bir gün geçirmeyi tercih edip, Başçarşı'da, tarihi alanlarda dolandık, alışveriş yaptık, değişik yerel yemekleri tattık ve bol bol yürüdük. Hava süper soğuk olmasına rağmen, en azından güneş tepede parlayarak yüzümüze güldü...

Saraybosna çok derin bir tarihi geçmişe sahip... Geçen yüzyılda çok savaşlar yaşadı ama her ne kadar hem şehir hem de bu şehrin insanları geçen günleri alatmış olsa da, hala şehrin dört bir yanında savaşın izlerini görmek mümkün. Bu yönüyle de, şehir modern bir şehir olmakla, üçüncü dünya şehri olmak arasında sıkışıp kalmış gibi... Umarım bir gün her biriniz Saraybosna'ya gitme şansı bulursunuz. O gün geldiğinde, şehrin talihsiz geçmişi hakkında birkaç birşeyler okumayı ve şehrin geçmişi, bugünü, yaşanılanlar, hissettikleri hakkında yerlilerle konuşmayı atlamayın.

Skirt/Etek: Mango, Jumper, Necklace/Kazak,Kolye: H&M, Boots/Çizme: ZARA, Sunnies/Gözlük: SUPER, Bag/Çanta: Longchamp, Coat/ Palto: Vintage
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...