Instagram

06/08/2014

Lace

I know that it's been more than a month since I last posted. But I really have a good excuse for my absence:) While I was absent, I traveled a lot, visited many beautiful places both in Turkey and abroad (I went to Serbia, the Netherlands, Belgium and the Greek Islands). After years of being obliged to have holidays within the limited annual leave allowance, I finally feel like I had the long holiday, I needed. Now, I'm back on track and very happy to share with you the shoot that we again, made with Hamdi. I love everything about these shots from the colors to composition! I hope you like it too.

And when I'm not around, you can always follow me and my travels on Instagram. I post stuff everyday there! See you around;)
__________

Son postumun üzerinden bir aydan uzunca bir süre geçtiğinin farkındayım. Ama ortalıklarda yokken boş durmadım, en keyif aldığım şeyi yaptım:) Hem Türkiye'de, hem yurtdışında bol bol seyahat ettim. Bozcaada, Ayvalık, Assos, Çeşme, Bodrum, Marmaris, Akyaka, Sırbistan, Hollanda, Belçika ve Yunan Adaları'nı kapsayan güzel bir tur yaptım. Kısıtlı yıllık izin süreleri içine mini mini tatiller sıkıştırmaya çalışarak geçen senelerden sonra, bu kesintisiz tatil bana gerçekten ihtiyacım olan tatili yaptığımı hissettirdi ve evet artık dinlendim:) Henüz İstanbul'a ayak basamamış olsam da gerçek hayata döndüğümün bir emaresi olarak, yine Hamdi'yle yaptığımız bu çekimi sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarım:) Renkten kompozisyona, ben yine bu fotoğraflardaki herşeyi pek beğendim, umarım siz de beğenirsiniz:)

Bu arada, ortalıklarda olmadığım zamanlarda beni ve seyahatlerimi Instagram'dan takip edebilirsiniz. Ufak çaplı bir Insta bağımlılığı yaşadığımdan olsa gerek, her gün mutlaka birkaç fotoğraf paylaşıyorum. Görüşmek üzere;)

Top: Zara, Skirt: Topshop, Sunglasses: Urban Outfitters, Necklece: Bought from a local jeweler in Kotor, Montenegro. 

Photos by Hamdi Atay

No comments:

Post a Comment

Please feel free to comment. At the end, I make all these posts for your comments:)
Lütfen yorum bırakmaktan çekinmeyin. Tüm bu postları sizlerin yorumlarınız için yapıyorum ne de olsa:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...