Instagram

09/09/2014

The Gate - September 2014 Issue

The Gate Magazine, distributed in all the airports operated by TAV, devoted their style pages to Advocate's Closet in their September issue. I had the pleasure to have this interview with my dearest, long time friend Neşem Çelikkaya and shoot the cover photo with another dear friend, Asım Osman Dağlı and I love the result! Thank you Neşem for the pleasant interview, Osman for your beautiful photos and finally The Gate for sharing my passion! I hope you like the interview as much as us! 
Having the chance, I would like to advise you to check the other works of Neşem on her website www.timfi.net
__________

TAV'ın işlettiği havalanlarının tamamından temin edebileceğiniz, the Gate dergisi, Eylül sayısının stil sayfalarını Advocate's Closet'a ayırdı. Üstelik röportajı çok sevdiğim, çok da eski arkadaşım Neşem Çelikkaya yaptı, röportajın kapak fotoğrafını yine başka bir sevdiğim arkadaşım Asım Osman Dağlı çekti. Hal böyle olunca da bu maneviyatı yüksek röportajı ben çok sevdim. Keyifli röportaj için Neşem'e, güzel fotoğrafları için Osman'a ve son olarak The Gate'e bu tutkumu paylaştıkları için çok teşekkür ederim. Umarım bu röportajdan siz de bizim kadar keyif alırsınız:)
Bu arada, fırsatını yakalamışken, Neşem'in diğer güzel işleri için www.timfi.net websitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederim.No comments:

Post a Comment

Please feel free to comment. At the end, I make all these posts for your comments:)
Lütfen yorum bırakmaktan çekinmeyin. Tüm bu postları sizlerin yorumlarınız için yapıyorum ne de olsa:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...