Instagram

21/01/2014

A Ray of Sunshine

A bit of sunshine, peeking through windows into rooms, lighting alleyways... All I need, all we need!
__________

Tüm ihtiyacım, ihtiyacımız, pencereden odalara dolan, ara sokakları pırıl pırıl aydınlatan bir tutam güneş ışığı... 

Shirt: Bershka Men, Skirt: H&M, Loafers: Massimo Dutti, Bucket Bag: Fred Perry, Sunglasses: Rayban Clubmaster, Beanie: Mudo,
Coat: Zara, Necklaces: Nayad Bal, Tiffany&Co

06/01/2014

Skater Cap

It's been a while since I made an outfit post but here we have one! I still love travel posts more, since they always bring up the excitement of being in a new place, but I like pure outfit posts too. I just wish that I could have more time to explore exiting places to shoot and do outrageous stylings, rather than shooting only daily outfits. 
I wore this outfit on a visit to a museum on this weekend. Most of the items are actually my everyday items, from Nike Airmax sneakers to Isabel Marant pour H&M coat and black skinny jeans.
While I'm not around, you can follow me on my Instagram page.
__________

Son outfit postumdan bu yana bir hayli oldu ama işte yeni bir outfit postu karşınızda! Yeni bir yerde olmanın heyecanını geri getirdiği için hala seyahat postlarını daha çok seviyor olsam da, outfit postlarının da yeri ayrı. Sadece arada bir post çekimleri için değişik yerler keşfedebilecek ve günlük outfitlerimi çekmenin yanında, daha cesur, çizgi dışı stylingler yapabilecek vaktim olsaydı diyorum.
Bu kıyafetleri haftasonu Sabancı Müzesi'ndeki Anish Kapoor sergisine giderken giydim. Zaten Nike Airmax'lerimden Isabel Marant pour H&M paltoma, siyah skinny jeanime, üzerimdekilerin çoğu bu aralar gardrobumun pek üzerimden çıkarmadığım parçaları.
Bu arada, ortalıkta olmadığım zamanlarda beni Instagram sayfamdan takibe devam edebilirsiniz.

Coat: Isabel Marant pour H&M, Jeans: Zara, Sweater: H&M, Skater Cap: H&M Men, Sneakers: Nike Airmax, Bag: Longchamp, Necklace: Nayad Bal
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...